اکران نوروزی

بیانیه‌ای برای اکران بی‌قید و شرط فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی

به گزارش باکس افیس ایران: کانون کارگردانان سینما و انجمن تهیه‌کننده – کارگردانان برای اکران نوروزی فیلم «لامینور» بیانیه نوشتند.

در هفته‌های گذشته شورای صنفی نمایش هفت فیلم را به عنوان آثار اکران نوروزی ۱۴۰۱ اعلام کرد که فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی هم در بین آن‌ها بود. اما سازمان سینمایی با تاکید برداشتن پروانه‌ نمایش اعلام کرد که این فهرست باید حتماً مجوز اکران داشته باشد و گفته شد که تاریخ پروانه نمایش فیلم مهرجویی که در دولت قبل صادر شده بود منقضی شده است.

اگرچه مدیرکل نمایش سازمان سینمایی اعلام کرد که این فیلم در پروسه بررسی در شورای پروانه نمایش است، اما خبرهایی از حذف این فیلم از اکران نوروزی شنیده می‌شود.

متن بیانیه صادر شده توسط دو کانون سینمایی به این شرح است:

«داریوش مهرجویی چشم و چراغ سینمای‌مان ، بزرگِ ما و پیشکسوت تمامی کارگردانان و سینماگران و نشانه و اعتبار همه سینمای ایران است. ما به عنوان کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن تهیه کننده/کارگردانان سینمای ایران ، براین باوریم اکران و عرصه نمایشی که با محدودیت و تنگ نظری ، چه ازجانب دولت و چه صاحبان منافع ، نتواند اثری از این بزرگمرد سینما را به نمایش درآورد ، شایستگی عنوان صحنه نمایش سینمای ایران را ندارد و تنها می تواند عرصه ای برای سودجوئی محسوب شود.

ما خواهان نمایش بی قید وشرط فیلم لامینور در نوروز امسال هستیم.»

«لامینور» بیست و هفتمین فیلم بلند سینمایی داریوش مهرجویی است که علی نصیریان ، پردیس احمدیه ، سیامک انصاری ، بیتا فرهی ، علی مصفا ، مهرداد صدیقیان ، بهناز جعفری ، کاوه آفاق ، امرالله صابری ، رضا داودنژاد ، دیبا زاهدی ، سیامک ادیب ، محمد رضا شهبانی نوری ، شراره رنجبر ، محمد جواد جعفرپور ، مهرنوش ذوالفقاری ، محمد هادی عطایی ، محمد هادی عطایی ، یاسمن کوزه گر ، هومن بهزادی ، شیدا مودب ، هانا وارسته ، سبحان خسروی ، احمد یاوری ، فرهاد ریش سفیدی ، علی بلوردی و فریماه فرجامی بازیگران فیلم «لامینور» هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند