اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما

با احترام به امضاء دولت‌های قبل بازبینی فیلم‌های مجوزدار را متوقف کنید

به گزارش باکس افیس ایران: اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما تاکید کرد، با توجه به اینکه دولت‌ها مسئولیت احترام به امضاء دولت‌های قبل را دارند، بازبینی فیلم‌های دارای پروانه نمایش باید متوقف شود.

در ادامه واکنش‌های صنفی از داریوش مهرجویی، اتحادیه تهیه‌کنندگان نیز بیانیه‌ای را با حمایت از هر اقدام حق‌طلبی این فیلمساز منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:‌

سینمای ایران با ابراز تاسف شدید از شرایط ناعادلانه بوجود آمده برای فیلم سینمایی «لامینور» استاد مهرجویی از هر گونه اقدام حق‌طلبانه ایشان حمایت کرده و به آن اقتدا می‌کند.

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما بسیار متاسف است که در اقدامی فراقانونی و خلاف عرف، مسئولان سینمایی با فیلمی که پروانه نمایش سفید از شورای قانونی قبل دریافت کرده و براساس ماده ۲۲ آیین نامه شورای صنفی نمایش سال ۱۴۰۰ که تصویب دولتی دارد و می‌تواند اکران شود، این گونه برخورد نمایند.

اتحادیه و تمام آحاد تشکل‌های زیر مجموعه‌اش اعتقاد راسخ دارند که با توجه به اینکه دولت‌ها مسئولیت احترام به امضاء دولت‌های قبل را دارند پروانه نمایش صادر شده شورای قبل باید پذیرفته و بازبینی فیلم‌های دارای پروانه نمایش متوقف شود، مضاف برآنکه شأن و اعتبار و جایگاه استاد مهرجویی در سینمای ایران ورای همه این مناسبات است.

اتحادیه اعلام می‌کند که تنها راه غلبه بر بحران بوجود آمده احترام و اجابت کامل به خواست استاد است که تماما مورد حمایت است.»

در روز گذشته انجمن تهیه کننده – کارگردانان و کانون کارگردانان نیز در بیانیه‌هایی جداگانه به حاشیه‌های پیش آمده بر سر فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی اعتراض کردند. پیش‌تر خود مهرجویی در ویدیویی پروانه نمایش فیلم خود را نشان داد و گله کرد از اینکه گفته می‌شود این پروانه اعتبار ندارد. او اعلام کرد که مقابل وزارت ارشاد تحصن خواهد کرد.

در این مورد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی تاکید کرده که «لامینور» نه توقیف است و نه مشکلی برای دریافت پروانه نمایش دارد. فقط برای اکران نوروز انتخاب نشده است. این در حالی است که این فیلم همراه با «علفزار» در فهرست پیشنهادی شورای صنفی نمایش برای اکران نوروزی بودند و سازندگان آن هم تاکید دارند که اگر مشکلی وجود ندارد، پس از چند بار بازبینی پروانه نمایش فیلم را صادر کنند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند