مستند

سفر «ایران‌زاد» در استان گلستان به پایان رسید

به گزارش باکس افیس ایران: تصویربرداری بخش هایی از مستند «ایران‌زاد» در استان گلستان به پایان رسید.

مستند سینمایی «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه کنندگی مهدی مطهر در گمیشان پای صحبت یک کارآفرین گمیشانی که بعد از ۳۵ سال از کانادا به ایران برگشته و کسب و کار بومی راه‌انداخته نشست.

در این سفر «آناطواق»، مهندسی که در ۳۵ سالگی تصمیم به تحصیل در رشته پزشکی گرفته از قصه زندگی‌اش گفت و «آخوند حنفی» یکی از چهره‌های گلستانی نیز جلوی دوربین «ایران‌زاد» نشست تا از سرگذشت خود بگوید.

مجید عزیزی، کارگردان «ایران‌زاد» از سفر به گمیشان به عنوان یکی از بهترین تجربه‌های این مستند سینمایی یاد کرده و گفت: شنیدن قصه زندگی مردم گلستان تجربه خاصی برای ما بود. به تصویر کشیدن طبیعت زیبای این استان این تجربه را خاص‌تر کرد.

این مستند سینمایی از ابتدای سال ۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و تاکنون در اغلب استان‌های کشور تصویربرداری شده است و پس از اتمام مراحل فنی در جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد.

«ایران‌زاد» بر خلاف آن چه در نگاه اول تصور می‌شود درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست بلکه روایتی از زندگی و تجربه زیسته ایرانی معاصر است.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی‌ حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، پژوهشگر: علیرضا زارعی، مدیر تصویربرداری: میثم بابایی، تدوین‌گر: محمدحسین حیدری، مدیر تبلیغات و رسانه‌: فرنوش آباء، مدیرصدابرداری: احمد افشار، مدیر برندینگ: مجموعه رامکا، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، تصویربرداری هوایی: سعید حسن راشدی، عکاس: مهدی کریمی.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند