کیوان مهرگان

رونمایی از مستند «سَرپَتی‌ها» همزمان با سالروز فرمان مشروطه

به گزارش باکس افیس ایران: مستند پژوهشی، تاریخی «سَرپَتی‌ها» تازه‌ترین ساخته کیوان مهرگان پنجشنبه همزمان با سالروز صدور فرمان مشروطیت در مدرسه فیلمسازی هیلاج رونمایی می‌شود.

این مستند بانگاهی تحلیلی به رویدادهای مشروطه درپی یافتن نقش کرمانشاه درتاریخ مشروطه ایران است.نام فیلم از رمز آخرین عملیات مشروطه‌خواهان  در کرمانشاه برداشته شده که منجر به شهادت یارمحمد خان کرمانشاهی شده و در زبان کردی به معنای «سر برهنه» است.

پژوهش این فیلم در سال ۱۴۰۰ آغاز و فیلمبرداری آن از اوایل سال ۱۴۰۱ در کرمانشاه و تهران انجام شد. در این فیلم با زمینه شکل‌گیری انقلاب مشروطه در کرمانشاه، نقش ایلات و علت فراموش شدن نقش کرمانشاه درتاریخ تحولات انقلاب مشروطه آشنا می‌شویم. حاتم قادری، سعید لیلاز، فیاض زاهد، ابراهیم توفیق، محمد علی سلطانی، اردشیر کشاورز، روح‌الله بهرامی، علیرضا گودرزی، محمدحسین شیریان، اردشیر پشنگ و هرمز بیگلری از جمله کسانی هستند که در این فیلم حضور دارند.

کیوان مهرگان این فیلم را تهیه، نوشته و کارگردانی کرده است. بهروز داوری تدوینگر، مهدی قنبری جاوید تصویربردار و سید مهدی موسوی فرد صدابردار، الهام لرستانی برنامه‌ریز این مستند بوده‌اند. این مستند با حمایت گروهی از کرمانشاهیان مقیم تهران تولید شده است.

مدرسه فیلمسازی هیلاج با هدف تشویق هنرجویان این مدرسه میزبان نخستین نمایش این مستند در ساعت ۱۷ روز ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ و کیوان مهرگان فارغ التحصیل مدرسه سینمایی هیلاج است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند