مستند

روایت یک پیرمرد روزنامه‌فروش دوره‌گرد در «رضا روزنامه»

به گزارش باکس افیس ایران: مستند «رضا روزنامه» در خانه‌ تاریخی اردیبهشت اودلاجان نمایش داده می‌شود.

مستند «رضا روزنامه» نخستین فیلم فرزین پارسی ‌یا در مقام نویسنده و کارگردان به شمار می‌رود. این فیلم ساعت ۱۷ تا ۱۹ پنج شنبه نهم دی‌ماه اکران می‌شود و پس از آن نشست و گفت وگو پیرامون فیلم برگزار خواهد شد.

پارسی کیا در این فیلم زندگی و شغل روزنامه‌فروشی دوره‌گرد را به تصویر کشیده است. «رضا روزنامه» در سال ۹۹ تولید شده است.

کارگردان در این مستند سعی داشته به مشاغلی که در حال از بین رفتن هستند، بپردازد و مصائب و مشکلات مرد روزنامه فروش را به تصویر بکشد؛ پیرمرد روزنامه‌فروش بیش از شش‌دهه است که به صورت‌ سیار و با دوچرخه به کسبه و اهالی محله روزنامه و نشریات روز را می‌رساند.

با توجه به تولید فیلم در اوج همه‌گیری کرونا این اثر پیش از این امکان اکران نداشت و برای نخستین بار است که نمایش داده می‌شود.

لازم به ذکر است این اکران در دو نوبت، ساعت‌ ۱۷ و ۱۸ و رایگان و به صورت محدود خواهد بود.

تدوین و فیلمبرداری «رضاروزنامه» توسط مجید عابدی و صدابرداری و صداگذاری فیلم توسط سپیده بهرامی انجام شده و طراحی آرم و پوستر از استودیو پارسی و زیر نظر فرشید پارسی‌کیا صورت پذیرفته است.

صداپیشه‌ اثر رها مولوی و با حمایت نسترن اسماعیل‌نیا به انجام رسیده است.

از فرزین پارسی‌کیا (نویسنده و کارگردان این اثر) پیش از این چندین کتاب شعر، ترانه، داستان و ترانه‌ کودک منتشر شده که آخرین مجموعه شعر او “جراحت کلمه” است.

این مستند برای اولین‌بار در خانه‌ تاریخی اردیبهشت اودلاجان اکران می‌شود که طی یک‌سال گذشته با مدیریت بهروز مرباغی پایگاهی برای پخش فیلم‌های مستند و جلسات نقد و بررسی فیلم‌ شده است.

خانه تاریخی اردیبهشت اودلاجان در پامنار، کوچه‌ خلیلی‌مفرد، کوچه‌ آقاموسی، بن‌بست اول (سمت چپ)، انتهای کوچه‌ (سمت راست) واقع شده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند