انیمیشن

راهیابی انیمیشن «دیوار چهارم» به جشنواره انیمیشن کرواسی

به گزارش باکس افیس ایران: انیمیشن «دیوار چهارم» به کارگردانی محبوبه کلایی به بخش فیلم‌های کوتاه چهل‌وهشتمین جشنواره زاگربِ کرواسی راه یافت.

«دیوار چهارم» به بخش فیلم‌های کوتاه چهل‌وهشتمین جشنواره زاگرب راه یافت.

در خلاصه داستان انیمیشن ده‌دقیقه‌ای «دیوار چهارم» اثری از محبوبه کلایی آمده است: «آرزو، خیال و خواسته‌هایش در یک آشپرخانه کوچک خلاصه شده؛ پسرک لکنتی آن‌جا مشغول بازی‌ است.»

کلایی درباره اثر خود توضیح داد: «در فرآیند ساخت «دیوار چهارم» به واسطه ترکیب تکنیک‌های انیمیشنی با فیلم زنده، امکانات بیانی مدیوم انیمیشن را از نو شناختم. دلیل آن ابعاد یک به یک و واقعی فضای فیلم بود که باعث ‌شد حین کار خود من هم به یک عنصر انیمیشنی تبدیل شوم و فیلم را بیشتر به یک تجربه و لحظه به خصوص نزدیک ببینم. در کنار این ویژگی‌های تکنیکی فنی که فرم بیانی اثر را ساختند، معنای منسجم فیلم و تناسب آن با تکنیک‌های انتخابی منجر به شکل‌گیری شیوه‌ متفاوتی از روایت شد.»

کلایی، نویسندگی، کارگردانی، انیمیت، تصویربرداری، ساخت مدل و تدوین فیلم را بر عهده داشته و حسین قورچیان نیز طراحی و ترکیب صدای این اثر را انجام داده است.

جشنواره زاگرب (Animafest Zagreb‎) که از ۷ تا ۱۲ ژوئن (۱۷ تا ۲۲ خرداد) در کرواسی برگزار می‌شود یک جشنواره فیلم بین‌المللی سالانه است که در سال ۱۹۷۲ توسط آسیفا (ASIFA) آغاز به کار کرد. این جشنواره بعد از جشنوارهانسی قدیمی‌ترین جشنواره انیمیشن در اروپاست.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند