جشنواره فیلم داکا

راهیابی «اقیانوس پشت پنجره» به جشنواره فیلم داکا

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» پنجمین حضور بین‌المللی خود را در بخش رقابتی نوزدهمین جشنواره فیلم داکا تجربه می‌کند.

بفیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده پنجمین حضور بین‌المللی خود را در بخش رقابتی نوزدهمین جشنواره فیلم داکا تجربه می‌کند.

فیلم‌های راه‌یافته به این جشنواره‌ معتبر در جنوب آسیا، در هشت بخش با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

۱۶ فیلم منتخب در بخش رقابتیِ کودکان از کشورهای ایران، آرژانتین، جمهوری چک، لهستان، آلمان، فلسطین، هند، مغولستان، نپال، روسیه، بلاروس، ترکیه و آمریکا به طور رایگان برای تعداد زیادی از مخاطبان به نمایش در خواهند آمد.

قهرمان داستان «اقیانوس پشت پنجره» که از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۸ است، یک نوجوان باهوش روستایی به نام برهان است که برای معرفی جزیره و خانواده‌اش تصمیم جالبی می‌گیرد. او گروهی را جمع می‌کند، به نقاط دیدنی و توریستی جزیره می‌برد و برای گردش‌گران‌ خارجی موسیقی و نمایش اجرا می‌کند. زندگی رونق می‌گیرد و گردش‌گران بیش‌تری به جزیره می‌آیند.

این فیلم بلند به تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان تاکنون جایزه فیلم‌های کودک و نوجوان (سپنتا) سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو و پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان، جایزه اصلی یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) و دیپلم افتخار بهترین بازیگر در سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را از آن خود کرده است.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا به صورت آنلاین و فیزیکی در شهر داکا کشور بنگلادش از روز ۲۷ دی تا ۵ بهمن سال ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ تا ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند