blank

دلم برای مُدیری در صداوسیما که اسم من را خط می‌زند، می‌سوزد

به گزارش باکس افیس ایران: بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، گفت: «واقعاً گلایه‌دارم که جای یک نوع پول درآوردن‌هایی در هنر ما نیست. اگر می‌خواهید پول‌شویی کنید راه دیگری انتخاب کنید؛ به هنر چه کار دارید؟»

نقش منفی را منفی بازی می‌کند و مردم هنرنمایی‌اش را بارها و بارها در تلویزیون، تئاتر و سینما به نظاره نشسته‌اند اما روزهایی است که او را کمتر در قاب تلویزیون، پرده نقره‌ای و حتی صحنه نمایش می‌بینیم. بازیگری که صاحب آثار ارزشمند و کارنامه‌ای درخشان از کار با فیلمسازان و بازیگران قابل دنیای تصویر است. شاید برخی از خانواده‌ها بیشتر با شنیدن نام او یاد نقش به یادماندنی‌اش در سریال «زیرتیغ» بیفتند یا شاید هم تله تئاتر «دست‌های آلوده» را به یاد بیاورند. اما با این اوصاف او امروز کم‌کار شده ولی دلایلش، بیماری، علاقه‌نداشتن و نکاتی از این دست نیست.

طهمورث در این باره گفت: «من صادقانه صحبت می‌کنم با کسی خصومت شخصی ندارم و کسی را نمی‌خواهم تخریب کنم. دلم برای هنر این مملکت که ۵۶ سال زندگی‌ام را پایِ آن گذاشته‌ام، می‌سوزد. حرف‌های من و امثال من به برخی برمی‌خورد و نمی‌خواهند با من در تئاتر، سینما و تلویزیون همکاری کنند. اشکال ندارد ولی من همه را دوست دارم. دلم می‌سوزد که یک مُدیری در صداوسیما اسم من را خط می‌زند؛ من نمی‌دانم چه خصومت و دشمنی با من دارند! به ندرت اتفاق می‌افتد به عنوان مهمان هم به برنامه تلویزیونی دعوت بشوم.

این باندبازی ها و یکی شدن ها و جمع‌شدن‌های شبانه برای چیست؟ این معضلات وجود دارند و باید تأسف خورد به حالِ بازیگران و کارگردانانی که روش‌های غیرهنری را برای صحنه هنر انتخاب می‌کنند. اما به این روش‌ها یک روش‌های دیگری هم اضافه کنم؛ مثلاً کارگردان می‌گوید فلان بازیگر را دعوت کنید تا در این پروژه حاضر باشد. یک بازیگری به کارگردان می‌گوید انتخاب خوبی داشتید ولی فکر نمی‌کنم ایران باشد یا وقت داشته باشد. یا می‌گویند آنقدر بداخلاق است که نمی‌توانید با او کار کنید.»

او درباره حضور بازیگران در قامت مجری گفت: «متأسفم. ممکن است یک بازیگری بنابر علاقه و تجربه چند جلسه‌ای این حرفه را انجام دهد. اما اینکه عرصه سینما را به مجری‌گری بکشاند صددرصد با آن مخالفم. اولین اتفاقی که می‌افتد مجری واقعی بیکار می‌شود. اول اینکه چرا قانع نیستید به حرفه خودتان!! دوم اینکه من معتقدم اگر کسی از هنر واقعی و بازیگری حتی از نمایش‌های رادیویی، در حیطه دیگر صادقانه کار نمی‌کند و لذت نمی‌برد.

حتماً اگر از حرفه خودت لذت ببرید محال است پا را فراتر بگذارید. می‌خواهید پول درآورید همین‌جا کار کنید! شهرت فایده‌ای ندارد و پول را هم که از سینما درمی‌آورید به چه دلیلی خودتان را خراب می‌کنید. این‌ها دوستان جوان من هستند، البته با دو سه نفر از آن‌ها کاری ندارم، چون بازیگر هم نیستند. کار بازیگری‌تان را با قدرت انجام دهید و باعث اعتلای این حرفه شوید. انتقاد دیگری هم دارم چرا برخی از مجریان و فوتبالیست‌های ما هم بازیگر می‌شوند؟»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند