سید مرتضی فاطمی

دغدغه «بی‌مادر» فراتر از موضوعات اجتماعی است

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی «بی‌مادر» ساخته سید مرتضی فاطمی ، یکی از آثار راه یافته به چهلمین جشنواره فیلم فجر است.

سید مرتضی فاطمی کارگردان فیلم سینمایی «بی‌مادر» گفت: فیلم «بی‌مادر» در ژانر اجتماعی است؛ اما دغدغه آن فراتر از موضوعات اجتماعی است. به شخصه این کار را یک اثر صرفاً اجتماعی نمی‌بینم؛ هرچند که قصه آن در بستر طبقات مختلف اجتماعی رخ می‌دهد، اما مباحث آن پیچیده و عمیق‌تر است.

«بی‌مادر» از جمله آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر امسال است. فیلمی که امیر آقایی ، میترا حجار ، پژمان جمشیدی و پردیس پورعابدینی بازیگران اصلی آن هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «انسان چیزی به دست نمی‌آورد، مگر اینکه چیز‌هایی را از دست بدهد…»

امیر آقایی پیش از این در جشنواره ۳۸، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد. او در فیلم «بی مادر» هم بازی کرده و به گفته کارگردان، نه فقط از آقایی که بدون تردید بازی‌های متفاوتی را از دیگر بازیگران فیلم خواهیم دید.

این کارگردان در پایان اشاره‌ای هم به داوری آثار جشنواره کرد و از تجربه خود در زمینه داوری جشنواره‌های دیگر گفت و تاکید کرد، تخصص فنی داوران و شناخت آن‌ها از حوزه سینما و فیلمسازی بسیار در اهدای جوایز اثر می‌گذارد؛ چرا که جایزه‌هایی که در جشنواره اهدا می‌شود، باید افراد متخصص درباره شان نظر بدهند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند