احمد بهرامی

«دشت خاموش» در اسپانیا رقابت می‌کند

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی به جشنواره ای در اسپانیا می‌رود.

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی بعد از حضور و موفقیت در جشنواره ونیز به بخش مسابقه رسمی فیلم های بلند شصت و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وایادولید (سمینسی) اسپانیا راه پیدا کرد.

این جشنواره یکی از قدیمی‌ترین جشنواره های فیلم اروپا محسوب می‌شود که در سال ۱۹۵۶ میلادی پایه‌گذاری شد و در آن زمان تنها به نمایش فیلم های مذهبی، مربوط به مسیحیت کاتولیک می‌پرداخت. ولی از سال ۱۹۷۳ به عنوان یک جشنواره بین المللی برای هر نوع فیلم و معرفی استعدادهای خلاق جدید در حوزه سینما شناخته شده است.

فیلم سینمایی «دشت خاموش» که در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم بخش افق ها، نشان انجمن منتقدان جهانی و تندیس فای شد در فستیوال وایادولید برای دریافت خوشه طلایی بهترین فیلم، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبردار با فیلم هایی از کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، روسیه، رومانی، چک، ایرلند، هند، مجارستان و کانادا به رقابت خواهد پرداخت.

شصت و پنجمین دوره این جشنواره بین المللی از تاریخ سوم تا دهم آبان ماه سال جاری در شهر وایادولید اسپانیا برگزار می‌شود. در این جشنواره عباس کیارستمی ۲ بار موفق به دریافت جایزه خوشه طلایی بهترین فیلم برای فیلم‌های «زیردرختان زیتون» و «کپی برابر اصل» شده است.

«دشت خاموش» در سی و سومین دوره جشنواره فیلم توکیو که از ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه برگزار می شود نیز در بخش فوکوس بر جهان پذیرفته شده و به نمایش در می آید. این بخش مخصوص نمایش فیلم های مطرح شده در جشنواره های جهانی بوده که در سال جاری موفق به دریافت جوایز مهمی شده اند.

مسئولیت پخش بین المللی فیلم توسط شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند