اسکار

« خندق بی انتها» درام تاریخی اسپانیا در رقابت اسکار

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی « خندق بی انتها» به عنوان نماینده سینمای اسپانیا در شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب شد.

این فیلم به کارگردانی مشترک «آیتور آریگی»، «ژان گارانو» و «خوزه ماری گوئناگا» سال گذشته در جشنواره فیلم سن سباستین رونمایی شد و در جوایز سالانه سینمای اسپانیا (گویا) موفق به کسب دو جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن و بهترین صدابرداری شده بود.

داستان واقعی فیلم «خندق بی انتها» درباره مردی است که از بیم کشته شدن در حال فرار از ماموران ژنرال فرانکو دیکتاتور اسپانیایی است و در ابتدا به کمک همسرش در سقف خانه اش مخفی می شود اما با خیانت همسایه به گودالی در زیر خانه اش پناه می برد در مجموع ۳۳ سال در زیر خانه اش به صورت پنهان زندگی میکند.

اسپانیا از جمله کشورهای موفق در عرصه اسکار خارجی است و تاکنون ۱۹ بار در این شاخه به جمع نامزدهای نهایی راه یافته و ۴ بار نیز موفق به کسب این جایزه شده است. «دریای درون» به کارگردانی «الخاندرو آمنبار» در سال ۲۰۰۴، آخرین فیلم اسپانیایی است که موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان (بین المللی) شده است.

تاکنون کشورهایی چون ژاپن فیلم «مادران حقیقی» ساخته «نائومی کاواسه»، لهستان فیلم «هرگز دوباره برف نمی‌بارد» اثر «مالگوژاتا شوموفسکا»، سوئیس فیلم «خواهر کوچک من» به کارگردانی مشترک «استفنی شوات» و «ورونیک ریموند»، ساحل عاج (شب پادشاهان)، بوتان (لونانا) و بوسنی و هرزگوین (کو وادیس آیدا)، اوکراین (آتلانتیس) به کارگردانی «ولنتین واسیانوویچ»، لوکزامبورگ (قصه رودخانه) ساخته «جولی شرول»، الجزایر (هیلیوبولیس) به کارگردانی «جعفر قاسم»، سنگاپور (فصل خیس) ساخته «آنتونی چن»، ونزوئلا (روزی روزگاری در ونزوئلا) به کارگردانی «آنابل رودریوگوئز ریوس»، فلسطین (غزه عشق من) از «تازان ناصر» و «عرب ناصر» نمایندگان خود را برای اسکار ۲۰۲۱ انتخاب کرده اند.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ روز اول دسامبر (۱۱ آذرماه) اعلام شده است.

فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند