حاتم

حسن معجونی در «راز بقا»ی سعید آقاخانی: نالایق و بی‌استعداد و آویزان

به گزارش باکس افیس ایران: حسن مـعـجـونـی بــرای ایــفــای نـقـش حاتم در «راز بقا» به خوبی از ویـژگـی‌هـای ذاتـی خود بهره گرفته است. «حـــاتـــم» شخصیتی نالایق و بی‌استعداد اســـــت و آرزو دارد بتواند مقام و منصب مهمی بـرای خود دست‌وپا کند اما برای رسیدن به هدف خود دنبال سوءاستفاده از جایگاه دیـگـران و به معنای واقعی کلمه «آویـــزان شـدن» از آن‌هاست.

حسن معجونی امسال با سریال «راز بقا» ساخته سعید آقاخانی وارد شبکه نمایش خانگی شد و با یکی از بهترین نقش‌های کارنامه‌اش در این مجموعه دیــده شـد. با توجه به ویژگی‌های شخصیت «حاتم تیمسار» مـی‌تـوان حسن معجونی را بهترین انتخاب برای ایفای این نقش دانست. او به واسطه بازی خوبش در «راز بقا» مورد توجه مخاطبان قـرار گرفته و کاراکتر «حاتم» را به شخصیتی شیرین و جذاب تبدیل کرده است.

بازیگر توانای تئاتر، داور «خنداننده‌شو»

حسن معجونی بازیگر باتجربه تئاتر، سال ۸۸ و به واسطه سریال «مسافران» ساخته رامبد جوان برای مخاطب عام شناخته شد. او برخلاف تلویزیون، در سینما حضور پررنگی داشت و در فیلم‌های کمدی، غیرکمدی و کودک و نوجوان مانند «ما همه با هم هستیم»، «خوک»، «تپلی و من» و «آبادان یازده ۶۰» ایفای نقش کرد. معجونی به پشتوانه تجربه‌اش در تئاتر معمولا از پـس ایفای نقش‌های خود برمی‌آید و بازیگر توانایی است امـــــا فــعــالــیــت در سـیـنـمـا تـاکـنـون افـتـخـار ویــــژه‌ای نصیب او نـکـرده اســت. او با مسابقه «خـــنـــدانـــنـــده شـــو» تجربه متفاوتی را پشت سر گذاشت و به عنوان مربی و داور کمدین‌ها با «خندوانه» همکاری کرد.

کاریکاتوری بامزه از مسئولان

حسن معجونی چهره‌ای جدی دارد و همین جـدیـت او مخاطب را در موقعیت‌های کمدی می‌خنداند. نوعی بی‌تفاوتی و خونسردی نیز در چـهـره و لحنش وجـــود دارد کــه ایـن ویــژگــی‌هــا هــم در آثـــــار کـــمـــدی به کمک او می‌آیند. مـعـجـونـی بــرای ایــفــای نـقـش در «راز بقا» به خوبی از ویـژگـی‌هـای ذاتـی خود بهره گرفته است. «حـــاتـــم» شخصیتی نالایق و بی‌استعداد اســـــت کــــه آرزو دارد بتواند مقام و منصب مهمی بـرای خود دست‌وپا کند اما برای رسیدن به هدف خود دنبال سوءاستفاده از جایگاه دیـگـران و به معنای واقعی کلمه «آویـــزان شـدن» از آن‌هاست. معجونی خونسردی و خنثی بـودن چهره و لحنش را در بازی خود به درستی به کار گرفته تا «حاتم» به عنوان فردی که شایستگی ندارد اما با کمال اعتماد به نفس توقع پیشرفت دارد، به شخصیتی بامزه تبدیل شود. او تواضع ظاهری و ذوق‌زدگی کاراکترش از ملاقات با آدم‌های صاحب‌منصب را به خوبی با لبخندهای بامزه و حالت چهره‌اش نشان می‌دهد و همچنین حرکات دست و طرز راه رفتن‌اش نیز مانند مسئولان باطمأنینه و کنترل شــده اسـت. شخصیت‌پردازی خوب «حاتم»، تناسب نقش با ویژگی‌های حسن معجونی و بـازی خوب او باعث شـده ایـن کاراکتر جـزو نقش‌های به یادماندنی و مهم کارنامه این بازیگر باشد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند