0

«جنگ ستارگان» آخرین صدر نشین گیشه در هفته پایانی ۲۰۱۹

به گزارش باکس افیس ایران: آخرین وضعیت فروش و خلاصه داستان فیلم‌های اکران شده طی هفته جاری در سطح جهان را در این گزارش دنبال کنید.
هر هفته گزارشی از وضعیت فیلم‌های اکران شده در سطح جهان منتشر می‌شود که از فروش اکران فیلم‌ها و انیمیشن‌های بزرگ در سطح جهان خبر می‌دهد. در این هفته نیز سینمای جهان شاهد اکران فیلم‌های جدیدی بود که از جمله آن‌ها می‌توان به «زنان کوچک»، «۱۹۱۷»، «فقط رحمت» و انیمیشن «جاسوسان نامحسوس» اشاره کرد.

در این بین تنها «زنان کوچک» و انیمیشن «جاسوسان نامحسوس» توانستند در بین پنج فیلم پرفروش قرار بگیرند تا «جنگ ستارگان خیزش اسکای واکر» به عنوان صدر نشین آخرین هفته سال ۲۰۱۹ شناخته شود. نکته دیگر از گیشه این هفته «فیلم سینمایی الماس‌های نخراشیده» بود که توانست رتبه پانزدهم هفته گذشته را به رتبه هفتم کاهش دهد و بیشترین صعود را در این هفته رقم بزند.
همچنین گفتنی است فروش کلی گیشه هالیوود هنوز هم نسبت به سال گذشته در زمانی مشابه که ۱۱.۹ میلیارد دلار بود کاهش ۴ درصدی داشته است. در ادامه به آخرین وضعیت فروش فیلم‌ها در سینمای جهان اشاره شده است.

۵) جاسوسان نا محسوس «Spies In Disguise»

«جنگ ستارگان» آخرین صدر نشین پایان هفته ۲۰۱۹ /«الماس‌های نخراشیده» درخشیدندانیمیشنی است که از سوی فاکس قرن بیستم ساخته شده و نیک برونو به همراه تروی کوین کارگردانی آن را انجام داده اند. ویل اسمیت، تام هالند، کارن گیلان و دی جی خالد از صداپیشگان این اینیمیشن هستند.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است که لنس جاسوسی خونسرد و ماهر است که دنیا را از اتفاقات خطرناکی که آن را تهدید می‌کند، نجات می‌دهد. والتر نیز شخصیت بسیار باهوش، با اختراعات و ابداعات خود به لنس کمک می‌کند. والتر وظیفه ساخت گجت‌های لنس را نیز بر عهده دارد، اما زمانی که دنیا با یک خطر جدی مواجه می‌شود، لنس و والتر باید با کمک یکدیگر با این تهدید غیر منتظره مقابله کنند.

فروش این انیمیشن که به تازگی اکران شده ۱۳.۲ میلیون دلار اعلام شده تا جایگاه پنجم پرفروش‌ها را از آن خود کند. فروش این فیلم در تعطیلا کریسمس هم ۲۲ میلیون دلار بوده است. جاسوسان در گیشه‌های خارجی هم ۱۶ میلیون دلار فروختند تا در مجموع به رقم ۳۸ میلیون برسند.

۴) منجمد ۲ «Frozen 2»

«جنگ ستارگان» آخرین صدر نشین پایان هفته ۲۰۱۹ /«الماس‌های نخراشیده» درخشیدندانیمشنی به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی و ساخته کمپانی دیزنی است که در سبک فانتزی ساخته شده و دنبال انیمیشن دیگری به همین نام است که در سال ۲۰۱۳ منشر شده بود.

ایندینا منزل، جاناتا گروف و جاش گد صداپیشگان اصلی این انیمیشن هستند. در خلاصه این انیمیشن آمده است، السا، آنا، کریستوف و اولاف به اعماق جنگل می‌روند تا از حقیقت در مورد رمز و راز باستانی قلمروی پادشاهی خود مطلع شوند.

این انیمیشن با گذشت ۴ هفته هنوز قصد دل کندن از بین پرفروش‌ها ندارد و این هفته با افزایش فروش ۲۷ درصدی که داشت با ۱۶.۵ میلیون دلا به جایگاه چهارم رسید. فروش داخلی یخ زده ۴۲۱ میلیون دلار و فروش جهانی هم ۱.۲۱ میلیون دلار است تا به این ترتیب با گذر از «مینیون ها» سومین انیمیشن پرفروش تاریخ شود.

۳) زنان کوچک «Little Women»

«جنگ ستارگان» آخرین صدر نشین پایان هفته ۲۰۱۹ /«الماس‌های نخراشیده» درخشیدندفیلمی در ژانر درام تاریحی است و بر اساس رمانی به هم همین نام به نوشته لوییزا می‌الکات ساخته شده است. گرتا گرویگ کارگردان و فیلنامه نویس این فیلم سینمایی است که بازیگرانی مثل مریل استریپ، سورشا رونان، تیموتی شالامی، اما واتسون و جیمز نورتون در آن نقش آفرینی می‌کنند.

این فیلم که در دو رشته از گلدن گلوب امسال نامزد شده داستان چهار خواهر را به تصویر می‌کشد که با گذشت مدتی از جنگ داخلی آمریکا اکنون بزرگ شده‌اند و باید به فکر زندگی جدیدی برای خودشان باشند.

این فیمل سینمایی هم در گیشه پایان هفته ۱۶.۵۲ میلیون دلار و در گیشه کریسمس ۲۹ میلیون دلار فروخت تا جایگاه سوم را در هفته نخست اکران به دست بیاورد. این فروش یک شروع محکم برای سونی است که تنها ۴۰ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه کرده است.

۲) جومانجی: مرحله بعدی «Jumanji: The Next Level»

«جنگ ستارگان» آخرین صدر نشین پایان هفته ۲۰۱۹ /«الماس‌های نخراشیده» درخشیدندفیلم سینمایی فانتزی جدید کلمبیا پیکچرز ساخته جیک کاسدان در ژانر فانتزی است که دنباله داستان «جومانجی:به جنگل خوش آمدید» را روایت می‌کند.

داستان این فیلم سینمایی که بازیگرانی همچون دواین جانسون، کوین هارت و جک بلک را در اختیار دارد، روایتگر داستان چهار نوجوان است که دوباره به دنیای بازی ویدیویی جومانجی وارد می‌شوند، اما با این تفاوت که بازی ایراداتی پیدا کرده است.

محصول همکاری مشترک کوین هارت و دواین جانسون، ۳۵ میلیون دلار دیگر فروخت تا باز هم رتبه دوم را در مقابل نام خود ببیند. فروش داخلی این فیلم به ۱۷۵ میلیون دلار رسیده که بیشتر و موفق‌تر از نسخه قبلی یعنی «به جنگ خوش آمدید» می‌باشد.

۱) جنگ ستارگان:خیزش اسکاس واکر «Star was: Rise of skywalker»

«جنگ ستارگان» آخرین صدر نشین پایان هفته ۲۰۱۹ /«الماس‌های نخراشیده» درخشیدندخیزش اسکای واکر فیلمی در ژآنر حماسی و اپرای فضایی است که جی. جی آبرامز کارگردانی و نویسندگی آن را بر عهده داشته است. این فیلم آخرین قسمت از سه گانه جدید جنگ ستارگان و در مجموع نهمین فیلم از این دنیا محسوب می‌شود. داستان این فیلم پس از فیلم‌های «نیرو بر می‌خیزد» و «آخرین جدای» روایت می‌شود. این فیلم جدید‌ترین محصول کمپانی والت دیزنی است.

آدام درایور، دیزی ریدلی، جان بایوگا، اسکار آیزام، لوپتیا نیونگو، آنتونی دنیلز از بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند که داستان ماجراجویی شخصیت ری (ریدلی) به همراه گروهش را به تصویر می‌کشد.

این فیلم سینمایی در پایان هفته ۷۲ میلیون دلار فروخته و فروش پنج روزه آن در کریسمس هم ۱۳۶ میلیون دلار اعلام شده است. آخرین قسمت از سه گانه جدید جنگ ستارگان کمتر از دو هفته ۷۲۵ میلیون دلار فروخته و تا کنون به رتبه دهم پرفروش‌ترین فیلم سال (جهانی) و هفتمین پرفروش در گیشه آمریکا رسیده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند