محمد یادگار

تک آهنگ «پرواز با خورشید» با صدای محمد یادگار منتشرشد

به گزارش باکس افیس ایران: تک آهنگ «پرواز با خورشید» به خوانندگی محمد یادگار خواننده موسیقی ایرانی با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

قطعه موسیقی «پرواز با خورشید» چهارمین همکاری محمد یادگار خواننده موسیقی ایرانی و مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت منتشر شد.

پژمان بلورچی تهیه کننده موسیقی درباره این اثر گفت: از اسفند سال گذشته محمدیادگار که از خوانندگان موسیقی ایرانی است بعد از سالها تمرکز و تلاش و کسب تجربه در محضر استادان به نام موسیقی ایران برای ارائه یک مجموعه قطعات موسیقی به آهنگسازی مهرداد پازوکی، اولین اثرش را به عنوان «به سفرفکر نکن» منتشر کرد که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. به دنبال آن از ابتدای سال تا کنون نیز ۲ اثر دیگر همچون «آرزوی نقش برآب» و «سراب» را در پلتفرم‌های داخلی و خارجی نشر داده و قطعه «پرواز با خورشید» چهارمین اثر از مجموعه همکاریهای این ۲ هنرمند محسوب می شود.

وی ادامه داد:این اثر نیز که همانند سه قطعه قبلی در پلتفرم‌های داخلی وخارجی در دسترس عموم قرار می گیرد بر اساس شعری از فریدون مشیری و در دستگاه‌های شوشتری، اصفهان و شور اجرا شده است.

این تهیه کننده موسیقی با اشاره به اینکه چهار قطعه تولید شده کاملا مبتنی بر موسیقی ایرانی هستند، بیان داشت: همانطور که می دانید ارکستر این اثر، ارکستر ملی است و شالوده آثاری که باید با ارکستر ملی نواخته و یا نوشته شوند حتما باید مبتنی بر موسیقی ایرانی باشند به خاطر اینکه حضور سازهای ایرانی در بافت سازهای زهی، یک ارکستری تشکیل میدهد به اسم ارکستر ملی که خواستگاهش موسیقی اصیل ایرانی است و طبیعتا هر آنچه هر آهنگسازی برای ارکستر ملی می نویسند حتما باید بر اساس موسیقی ایرانی بنویسید و این آثار هم مستثنی از این قاعده نیست.

بلورچی اظهار کرد: محمد یادگار نزدیک به ۲ دهه است که درعرصه موسیقی ایرانی فعالیت دارد ولی برای ارائه موسیقی ایرانی که اصالت داشته باشد و جوان امروزی را جذب خود کند تا به امروز اثری منتشر نکرده بود. مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایران نیز حدود ۱۹ سال از فضای صحنه ای و آهنگسازی به دور بود تا بتواند با تحقیق و پژوهش، مسیری جدید در موسیقی ایرانی باز کند. این دوهنرمند باقرارگرفتن در یک مسیر مشترک تمام تجربیاتشان رادر قالب آثارشان به مخاطبان شان منتقل می کنند.

وی در پایان گفت: از این ۲ هنرمند تا پایان سال ۲ قطعه دیگر منتشر خواهد شد و درادامه همکاری هایشان آثار جدیدی شنیده می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند