جشنواره

برگزاری جشنواره موسیقی نواحی راهی برای حفاظت از فرهنگ اقوام ایران

به گزارش باکس افیس ایران: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: یکی از اهداف برگزاری جشنواره موسیقی نواحی، حفظ و حراست از فرهنگ غنی اقوام ایران زمین، تقویت و انتقال صحیح آن به نسل بعد است.

محمد رعیت شامگاه دوشنبه در حاشیه پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری جشنواره موسیقی نواحی، حفظ و حراست از فرهنگ غنی اقوام ایران زمین، تقویت و انتقال صحیح آن به نسل بعد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: ایران اسلامی و اقوام آن هنرهای فاخر و فرصت‌های بی نظیری دارند که باید با این گونه برنامه‌ها و فعالیت‌ها آنها را حراست و حفاظت کنیم.

وی بیان کرد: آنچه که فرهنگ عمیق ایران اسلامی در شاخه‌های متعدد فرهنگی و هنری به یادگار گذاشته، آن اندازه، سازنده پرمحتوا غنی و عمیق است که اگر مردم به آن آگاه شوند مسلماً در ساخت جامعه آرمانی و تقویت حوزه‌های فرهنگی و فرهنگ اجتماعی موثر خواهد بود.

رعیت اضافه کرد: در اولین شب از پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در گرگان هنرمندانی از مازندران، کردستان آذربایجان و افغانستان برنامه اجرا کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه موسیقی فاخر برآمده از فرهنگ ایرانی بر دل‌ها می‌نشیند و بر عمق جان انسان‌ها اثر می‌گذارد، گفت: تعدد قومیت‌ها و ظرفیت‌های گلستان فرصت بی‌نظیر را برای استان فراهم کرده و برای همین میزبانی پانزدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور به گلستان سپرده شد.

وی از برنامه ریزی برای حمایت کامل از هنرمندان موسیقی خبر داد و افزود: در این دوره چهار گروه از گلستان به اجرای برنامه خواهند پرداخت.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند