فیلم تئاتر

برنامه حمایتی مرکز هنرهای نمایشی هنگام تعطیلی تماشاخانه‌ها

به گزارش باکس افیس ایران: روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی گفت: برای کمک به فیلم تئاتر ها ، حدود ۳۰ میلیون تومان به گروه های هنری پرداخت شد.

محسن حسن زاده، روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی درباره تلویزیون تئاتر ایران گفت: در مرحله اول برای ضبط هر اثر نمایشی و پخش از تلویزیون تئاتر ایران حدود ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد که پارسال به گروه‌ها پرداخت شد.

روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی ادامه داد: تلویزیون تئاتر ایران در دی ماه ۹۹ افتتاح شد که از طریق این پلتفرم پخش آثار نمایشی را بر عهده داشت. تلویزیون تئاتر ایران در جشنواره تئاتر عروسکی مبارک و سی و نهمین دوره تئاتر فجر آزمون و خطا شد. مرحله اول به هر یک از گروه‌های منتخب حدود ۳۰ میلیون تومان برای ضبط آثار نمایشی اختصاص داده شد. برنامه مرکز هنر‌های نمایشی در حال حاضر این است که نمایش‌هایی که ضبط می‌شوند یا قبلا ضبط شده اند از طریق پلت فرم تلویزیون تئاتر ایران بلیت فروشی انجام دهند و مخاطب نمایش را در این بستر با تهیه بلیت بتواند ببیند. این بستر در خدمت همه هنرمندان است.

وی ادامه داد: مرحله دوم هم قرار شد اگر شرایط تعطیلی‌ها به همین منوال ادامه داشته باشد از آثار نمایشی برای ضبط و پخش از طریق پلتفرم تلویزیون تئاتر ایران و سایر دستگاه‌های خصوصی حمایت مالی مانند دوره قبل حدود سی میلیون تومان شود. البته از شرکت‌های خصوصی هم پیگیر پخش این فیلم تئاتر و تله تئاتر‌ها هم بوده ایم و هستیم.

حسن زاده درباره درآمد هنرمندان از تئاتر آنلاین گفت: تئاتر آنلاین به این شکل که به صورت آنلاین در یک زمان مشخص از طریق پلتفرم اینترنتی قابل پخش باشد و دقیقا همان ساعت بازیگران سرصحنه مشغول بازی شوند صرفه اقتصادی ندارد و پس از ارزیابی ارگان‌های خصوصی و دولتی این موضوع مشخص شد که به کارگیری فرآیند تئاتر آنلاین عایدی برای هنرمند ندارد. اگر قرار باشد اتفاقی در حمایت از تئاتر و هنرمندان بیافتد بهتر است به صورت فیلم تئاتر و تله تئاتر باشد تا تئاتر آنلاین.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند