افتتاح جشنواره حوا با در آغوش درخت

به گزارش باکس افیس ایران: آیین افتتاحیه این جشنواره با نمایش فیلم سینمایی «در آغوش درخت» و سخنان مهدیه سادات محور دبیر جشنواره همراه خواهد بود.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم حوا، فردا (سه‌شنبه ۲۰ تیر) با آغاز سانس اکران فیلم‌ها از ساعت ۱۴ آغاز به کار می‌کند. افتتاحیه این رویداد با نمایش فیلم سینمایی «در آغوش درخت» به کارگردانی بابک خواجه پاشا و تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و سجاد نصراللهی نسب در سالن شماره یک سینمافرهنگ برگزار می‌شود.

در این مراسم که عوامل این اثر و جمعی از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و هنری و اهالی رسانه حضور خواهند داشت، دبیر جشنواره سخنانی را ایراد خواهد کرد.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا با نمایش ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه داستانی و مستند در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۳ تیر در ۱۳ استان کشور و از ۲۰ تا ۲۳ تیر در تهران برگزار می‌شود.

این رویداد به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و با همکاری نهادها و مراکز فرهنگی و هنری راه‌اندازی شده است و موضوع محوری «سینما، زن و خانواده» را دنبال می‌کند. برگزاری نشست‌های تخصصی و نشست‌های نقد و بررسی آثار از دیگر برنامه‌های این رویداد است.

تقویت جریان گفتمانی- فرهنگی و رسانه‌ای خانواده‌محور، شناسایی، آشنایی، تحکیم روابط و پاسداشت استعدادها و جریان‌های فعال سینمایی در حوزه زنان و خانواده، گسترش مسیرهای عرضه و پخش آثار زن محور و خانواده محور، زمینه‌سازی بستری برای ایجاد یک اتحادیه مشترک از فیلمسازان متعهد به خانواده، تاکید بر نقش موثر زنان در جامعه و بازنمایی آن در آثار تصویری و سینمایی از جمله اهداف و رویکردهای این رویداد فرهنگی و اجتماعی تعریف شده است.

این جشنواره در بخش های ملی، بین‌الملل و نشست‌های تخصصی و پرسش و پاسخ طراحی شده و با استقبال بیش از ۹۵۰ عنوان فیلم سینمایی، مستند و کوتاه شامل: ۶۳۴ اثر در بخش ملی و ۳۲۰ اثر در بخش بین‌الملل روبه‌رو شده است و حدود ۸۰ اثر در این جشنواره با یکدیگر رقابت می‌کنند.

هنرمندان و یا آثاری از کشورهای روسیه، تایوان، چین، بنگلادش ، ایتالیا، ترکیه، فرانسه، بلژیک ، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، هند، بنگلادش، لهستان، عراق، لبنان و مغولستان در این جشنواره حضور دارند.

در عین حال، ۵ نشست تخصصی با مشارکت معاونت مطالعات سازمان سینمایی کشور در طول روزهای برگزاری جشنواره پیش بینی شده است.

بر پایه گزارش روابط عمومی جشنواره، ۱۳ استان شامل استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، همدان، قم، گلستان، قزوین، کرمانشاه، مازندران، گیلان، تهران و البرز میزبان این رویداد سینمایی هستند.

مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به درگاه www.Havvafilmfestival.ir مراجعه کنند.

ایرنا


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند