ابراهیم حاتمی‌کیا

اکران دوباره «خروج» در سینماماشین مشهد

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا بار دیگر راهی چرخه اکران سینماماشین شده و این بار در شهر مشهد مقدس میزبان مخاطبان خود است.

سینماهای سراسر کشور از اسفند ماه سال گذشته با تعطیلی طولانی مدتی پس از شیوع بیماری کرونا روبرو شدند، اتفاقی که باعث سویه‌های متفاوتی از اکران در سینمای کشور راه خود را باز کنند، ابعاد مختلفی که در گاها برای نخستین بار در سینمای کشور تجربه می شدند.

پدیده اکران آنلاین از همان روزهای ابتدایی قرنطینه با بدعت «ابراهیم حاتمی کیا» حیات خود را آغاز کرد، پدیده‌ای که توانست مخاطبان فراوانی را به خود جذب کند، جسارت حاتمی کیا و اکران آنلاین فیلم سینمایی «خروج» باعث شد تا کارگردانان مختلفی این مدیوم از اکران را تجربه کنند.

فیلم‌هایی همچون «بهت»، «طلا»، «جهان با من برقص» از جمله آثاری بودند که وارد چرخه اکران آنلاین شدند و به نسبت با استقبال نسبتا خوبی روبرو شدند، پس از آن شیوه دیگری از اکران باز هم با بدعت گذاری ابراهیم حاتمی‌کیا آغاز به کار کرد.

پدیده سینما ماشین در دوران اوج بیماری کرونا توانست چرخ معیوب سینما در دوران تعطیلی سالنها را به حرکت وادارد، اتفاقی تازه که نه تنها در تهران بلکه در بسیاری از شهرستان‌ها با استقبال خوب مردمی روبرو شد و باز هم باعث اقبال دیگر فیلمسازان از این شیوه از اکران شد.

حال پس از بازگشایی سینماهای سراسر کشور بار دیگر فیلم سینمایی «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا راهی چرخه اکران سینماماشین شده و این بار در شهر مشهد مقدس میزبان مخاطبان خود است.

فیلم خروج داستان ۸ تا ۱۰ مرد است که از دزفول سفر خود را آغاز کرده و راهی تهران می‌شوند، این افراد دو ماه و نیم در مسیر هستند و در این راه با چالش‌های فراوانی روبرو می‌شوند.

گفتنی است فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی ها، جهانگیر الماسی، گیتی قاسمی، محمدرضا شریفی نیا، مهدی فقیه، سام قریبیان، محمد فیلی، آتش تقی پور، اکبر رحمتی، کامبیز دیرباز، رامین پور ایمان و محسن صادقی نسب بازیگرانی هستند که در بیستمین ساخته ابراهیم حاتمی کیا به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم سینمایی «خروج» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نماش درآمد و با استقبال مردم در سینما‌های سراسر کشور روبرو شد.

«خروج» بیستمین فیلم ابراهیم حاتمی کیا در مقام کارگردان در سینمای ایران است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند