فیلم‌ تئاتر

اکران اینترنتی فیلم‌ تئاتر «طفل و تیر و تشنگی» تا پایان ماه صفر

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم‌ تئاتر «طفل و تیر و تشنگی» به کارگردانی حجت‌الله ناظری در پرتال اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دسترس قرار گرفت.

فیلم‌ تئاتر «طفل و تیر و تشنگی» به نویسندگی مهدی پوررضائیان روایتی شاعرانه از شهادت مظلومانه حضرت علی‌اصغر (ع) است که تا پایان ماه صفر در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی th.kpf.ir به‌صورت رایگان به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایش «طفل و تیر و تشنگی» کاری از گروه نمایشی مکتب و به تهیه‌کنندگی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در سال ۱۳۸۵ روی صحنه رفت.

این نمایش که به شیوه زنده-عروسکی اجرا شد، درباره واقعه عاشوراست. تیر سه شعبه باید تصمیم بزرگی بگیرد. باید برود یا نرود. او مقصر است یا باید تقدیر را رقم بزند؟ باد و آسمان و آفتاب او را راهنمایی می‌کنند. حضرت علی‌اصغر (ع) بر روی دستان امام حسین(ع) است و … .

هنرمندانی همچون زهرا مریدی، مرجان امیرارجمند، سارا بنی‌صدر، مریم کیاهاشمی، رکسانا تاج‌الدینی، الهه زاده‌محمدی، سمیرا شرافتی، دنیا قاسمی و سمیه نادری به‌ عنوان بازیگر و عروسک‌گردان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

مشاور طراحی و ساخت عروسک را عادل بزدوده و طراحی، ساخت عروسک و دکور را نسیم یاقوتی، رویا ناصری، رکسانا تاج‌الدینی، علیرضا حسین‌پور و آترپای حاجی‌مرادبیگی بر عهده داشتند.

الهه زاده‌محمدی مشاور کارگردان، انوش معظمی شاعر، رضا بنایی و شهرام صالحی موسیقی، نسیم یاقوتی طراح صحنه، محمدرضا شاملوفرد طراح نور و بهزاد غریب‌پور طراح پوستر از دیگر عوامل این اثر هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند