هنر‌های نمایشی
0

اکبر زنجانپور پیام روز ملی هنر‌های نمایشی را می‌نویسد

به گزارش باکس افیس ایران: اکبر زنجانپور هنرمند پیشکسوت و چهره شناخته‌شده عرصه فرهنگ‌وهنر، پیام چهارمین سال گرامیداشت هفتم فروردین به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی در ایران را می‌نویسد.

پیام چهارمین سال گرامیداشت هفتم فروردین به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی، در ایران توسط اکبر زنجانپور صادر خواهد شد.

هفتم فروردین مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر از سال ۹۶ به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید و تاکنون سه جشن به مناسبت این روز در سراسر کشور برگزار شده است. علی نصیریان، زنده‌یاد جمشید مشایخی و محمدعلی کشاورز هنرمندان پیشکسوتی بودند که به ترتیب، طی سه سال گذشته در پیامی این روز را به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی گرامی داشته‌اند.

اکبر زنجانپور هنرمند پیشکسوت و چهره شناخته‌شده عرصه فرهنگ‌وهنر که نگارش پیام چهارمین سال گرامیداشت هفتم فروردین به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی را بر عهده گرفته، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینماست که در عرصه تئاتر آثار فاخری از نویسندگانی، چون آنتوان چخوف و آرتور میلر را کارگردانی کرده است. او بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۵ در دانشگاه آغاز کرد. زنجانپور سال ۱۳۴۹ از دانشکده هنر‌های زیبا فارغ‌التحصیل شد و از سال ۱۳۶۵ نیز تدریس در دانشگاه را شروع کرد. او ۵۰ سال از عمر خود را در تئاتر سپری کرده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند