مصائب مسیح
0

«انگل» در گیشه انگلستان «مصائب مسیح» را کنار زد

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم برنده اسکار «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو، رکورد شانزده ساله «مصائب مسیح» ساخته مل گیبسون در گیشه انگلستان را شکست.

«مصائب مسیح» رکورد گیشه انگلستان را واگذار کرد. فیلم سینمایی «انگل» به پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان در انگلستان تبدیل شد و به صدرنشینی ۱۶ ساله فیلم سینمایی «مصائب مسیح» که از سال ۲۰۰۴ این رکورد را به نام خود ثبت کرده بود، پایان داد.

با اعلام توزیع کننده «انگل»، فیلم سینمایی تحسین شده و برنده اسکار بونگ جون هو که در سراسر دنیا رکورد‌های مختلفی را جا به جا کرده است، با فروشی ۱۱ میلیون یورویی (۱۴.۵ میلیون دلار) از فروش فیلم مل گیبسون در این هفته عبور کرد.

این فیلم از هفتم فوریه اکران خود را در این کشور آغاز کرد و بعد از آن به مناطق دیگر نیز رسید و بعد از موفقیت در آکادمی اسکار و برنده شدن جایزه بهترین فیلم سال بیش از پیش مورد استقبال واقع شد. پس از رکورد شکنی در هفته نخست با بیشترین فروش افتتاحیه، در هفته بعدی اکران با افزایش تعداد سینما از ۱۳۷ به ۴۲۸، جایگاه دوم گیشه این کشور را به خود اختصاص داد.

در گیشه جهانی این فیلم سینمایی حدود ۲۵۷ میلیون دلار فروخته است که بیش از ۵۰ میلیون دلار فروش آن به گیشه آمریکای شمالی مربوط می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند