سیلوستر استالونه

انتقاد استالونه از ساخت دنباله جدید «راکی»

به گزارش باکس افیس ایران: سیلوستر استالونه که با تهیه‌کنندکان سری فیلم‌های راکی به دلیل حق مالکیت به مشکل خورده، از ساخت دنباله مستقل و جدید این فیلم انتقاد کرد.

با گذشت بیش از ۴۵ سال از اولین بازی سیلوستر استالونه در فیلم راکی، بار دیگر اعلام شد که جهان سینمایی راکی در حال گسترش است و این فیلم محبوب که تاکنون شاهد ساخت چندین دنباله و همچنین یک اسپین آف (کرید) بوده حالا با تصمیم کمپانی «MGM» صاحب یک دنباله مستقل دیگر با عنوان «دراگو» خواهد شد.

در فیلم راکی۴، شخصیت آپولو کرید ( با بازی کارل وترز) در رینگ توسط ایوان دراگو (با بازی دولف لوندگرن) بوکسور المپیک شوروی کشته شد. خانواده دراگوها در فیلم کرید۲ در سال ۲۰۱۸ زمانی که آدونیس کرید (مایکل بی. جردن) به مصاف ایوان پسرِ ویکتور دراگو (فلوریان مونته‌آنو) رفت، بار دیگر ظاهر شدند.

در حالی که برخی از طرفداران در مورد خبر ساخت فیلم دراگو هیجان‌زده به نظر می‌رسند، یک نفر وجود دارد که خیلی از این اتفاق خوشحال نیست و او کسی نیست جز سیلوستر استالونه که در فضای مجازی از ایروین وینکلر تهیه‌کننده این فیلم به دلیل سوءاستفاده از سری فیلمی که او ساختش را در سال ۱۹۷۶ شروع کرده بود، انتقاد کرد.

استالونه در صفحه اینستاگرام خود در فضای مجازی خطاب به ایروین وینکلر تهیه‌کننده سری فیلم‌های راکی و دنباله‌های آن نوشت: «تازه متوجه این موضوع شدم… ایروین وینکلر و خانواده سیری‌ناپذیر و فوق العاده بی‌استعدادش در حال استثمار و به زمین زدن یکی دیگر از شخصیت‌های شگفت‌انگیز هستند. جداً این راسوها چگونه با غرور در آینه نگاه می‌کنند؟»

سیلوستر استالونه در سال ۱۹۶۷ با نگارش فیلمنامه «راکی» ساخت این سری فیلم موفق را آغاز کرد و این فیلم نامزد ۱۰ جایزه اسکار شد و سه جایزه آکادمی از جمله بهترین فیلم را از آن خود کرد. در ادامه قسمت‌های دوم تا پنجم فیلم راکی به نویسندگی استالونه ساخته شد که کارگردانی قسمت‌های دوم، سوم و چهارم و همچنین فیلم «راکی بالبوآ» را خود استالونه بر عهده داشت.

در دنباله مستقل کرید که تاکنون دو قسمت از آن اکران شده و قسمت سوم آن نیز در سال ۲۰۲۳ راهی سینما می‌شود نیز استالونه در امر نگارش فیلمنامه و یا تهیه‌کنندگی مشارکت داشته است.

استالونه اخیرا اعلام کرده بازی در فیلم «کرید ۳» را به دلیل ایجاد تغییراتی در داستان نپذیرفته اما از این فیلم که نخستین تجربه کارگردانی «مایکل بی. جردن» است حمایت می کند.

کرید ۳ در سال ۲۰۲۳ اکران می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند