اکران

افتتاحیه ۷۰ میلیونی «بام بالا»

به گزارش باکس افیس ایران:  بام بالا ، جدیدترین اکران سینماها پس از یک ماه است که توانست افتتاحیه‌ای معادل ۷۰ میلیون تومان رقم بزند.

فیلم کودک بام بالا ، آخرین ساخته سیدجمال سیدحاتمی که اکران خود را از چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرد، موفق شد طی ۳ روز نخست نمایش خود، گیشه ۷۰ میلیون تومانی رقم بزند.

این فروش افتتاحیه در شرایطی رقم خورده که فروش روز چهارشنبه، از ساعت ۱۷ آغاز شد و سینماها در این مدت ۳ روز، از وجود سانس‌های پایانی شبانه محروم بودند.

با این وجود، از مجموع ۸۷ هزار نفری که طی این ۳ روز به سینما رفتند، تنها ۲ هزار نفر مخاطب بام بالا بودند که آمار چندان خوشایندی برای این فیلم به حساب نمی‌آید.

فیلم بام بالا با نام قبلی نه‌سالگی، به کارگردانی و نویسندگی سیدجمال سیدحاتمی و تهیه‌کنندگی بهروز مفید، در سال ۹۹ جلوی دوربین رفت و در جشنواره کودک سال گذشته اصفهان، برگزیده ۴ جایزه دیپلم افتخار در بخش کسب و کار، جایزه زاون قوکاسیان، بهترین فیلمنامه در بخش سینمای ایران و پروانه زرین بهترین فیلم پخش شده در خانه‌های جشنواره از نظر داوران کودک و نوجوان شد.

داستان فیلم درباره دو کودک است که به دلیل اختلاف میان والدین، دچار نگرانی می‌شوند و درصدد هستند تا پدربزرگ را برای حل مشکل، به خانه بیاورند که در این میان عروسکی پیدا می‌شود که باعث پیدا شدن پدربزرگ می‌شود.

در این فیلم، حمید لولایی، حسین سلیمانی، امیر غفارمنش، مونا غمخوار، نیوشا علیپور، آریا نرج‌آبادی، آرمین جداخانی، آرشام ابری و علی دیده‌بان به ایفای نقش پرداخته‌اند.

بام بالا، یک ماه پس از اکران عمومی فیلم‌های شین و نمور، اولین فیلمی است که در سینماهای سراسر کشور به روی پرده می‌رود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند