افسون سخن

استاد بنان« با کاروان شعر ‌وموسیقی»«افسون سخن» را زمزمه می کند

به گزارش باکس افیس ایران: رادیو فرهنگ در برنامه « با کاروان شعر ‌وموسیقی» به یاد استاد بنان تصنیف «افسون سخن » را پخش و بررسی می کند.

در برنامه شماره ٢٧٧، « با کاروان شعر ‌وموسیقی» تصنیف «افسون سخن » را با صدای «غلامحسین بنان »پخش و بررسی می شود.

برنامه« با کاروان شعر و موسیقی» سه شنبه ۲۴ فروردین ماه تصنیف«افسون سخن» را پخش و در ادامه شناسنامه این اثر در کلام « مریم واعظ پور» بیان می شود.

« افسون سخت» با شعری از «هاتف اصفهانی »و «نظام فاطمی» است و بازخوانی اثر با صدای سالار عقیلی و همراهی پیانوی حریر شریعت زاده نیز در این برنامه پخش می شود.

غلامحسین بنان یکی از بهترین خوانندگان در موسیقی سنتی ایران بود که در اردیبهشت سال ۱۲۹۰ در قلهک تهران متولد شد و در اسفند ۱۳۶۴ درگذشت. در سن ۱۶ سالگی وارد حرفه موسیقی سنتی شد و از سن ۳۲ سالگی وارد رادیو شده و ترانه‌هایش از آنجا پخش می‌شد. یکی از ترانه های قدیمی و زیبای غلامحسین بنان، آهنگ افسون سخن است که در این برنامه بررسی می شود.

مجموعه‌ای از آوازها و تصنیف‌های غلامحسین بنان با ارکستر زرین‌پنجه است ،این اثر در دستگاه چهارگاه، همایون، آواز بیات ترک، دستگاه شور و آواز بیات اصفهان  به آهنگسازی نصرالله زرین پنجه توسط غلامحسین بنان اجرا شده است. در بخش آوازی محمود تاج‌بخش (ویلن)، عباس زندی (سنتور)، علی تجویدی (ویلن)، جواد معروفی (پیانو) و نصرالله زرین‌پنجه (تار) بنان را همراهی می‌کنند.

برنامه « با کاروان شعر و موسیقی » هرروز ساعت ۱۲:۳۰تهیه کنندگی « یلدا احتشامی» و اجرای « مریم واعظ پور» روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند