نشویل

آلن گارفیلد، بازیگر سرشناس نقش‌های مکمل، بر اثر کرونا درگذشت

به گزارش باکس افیس ایران: آلن گارفیلد، بازیگر سرشناس نقش‌های مکمل سینمای آمریکا که بازی در فیلم‌هایی چون «مکالمه»، «نشویل»، «بدلکار»، «پلیس بورلی هیلز۲» و «دیک تریسی» را در کارنامه داشت، بر اثر بیماری کووید ۱۹ درگذشت.

آلن گارفیلد، بازیگر سرشناس هالیوود، براثر ابتلا به بیماری کرونا، در سن هشتاد سالگی درگذشت.

لوئیس گورویتز، خواهر این بازیگر، در گفت‌وگویی کوتاه، مرگ او را تایید کرد. گارفیلد، دو روز پیش (سه‌شنبه ۷ آوریل برابر با ۱۹ فروردین) درگذشته است.

این بازیگر با وجود ایفای نقش‌های مکمل، به خاطر همکاری با کارگردانان صاحب‌نامی چون وودی آلن، فرانسیس‌ فورد کاپولا، رابرت آلتمن و ویم وندرس، سرشناس بود. بازی او در نقش‌های منفی و آدم‌های عصبی از جمله جنایت‌کاران و سیاستمداران فاسد، به‌ویژه در آثار تولیدی دهه ۷۰ میلادی، هواداران زیادی داشت.

«مکالمه»، «نشویل»، «بدلکار»، «پلیس بورلی هیلز۲»، «دیک تریسی» و … از جمله معروف‌ترین فیلم‌های ابن بازیگر هستند.

آلن گورویتز (گارفیلد) در ۲۲ نوامبر ۱۹۳۹ در نیوآرک متولد شد. ابتدا به مشت‌زنی روی آورد و سپس گزارش‌گر برنامه‌های ورزشی شد. در ادامه، زیر نظر لی استراسبرگ و الیا کازان بازیگری آموخت و در سال ۱۹۶۹، نخستین نقش سینمایی خود را بازی کرد.

این بازیگر، پس از سکته مغزی در سال ۱۹۹۹، کم‌کار و بارها در بیمارستان بستری شده بود که سرانجام با فراگیری ویروس کووید ۱۹، مبتلا شد و بر اثر همین بیماری، دو روز پیش درگذشت.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند