مستند کوتاه

«آشو» در بخش رقابتی جشنواره مورد تایید اسکار

به گزارش باکس افیس ایران: مستند کوتاه «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی در بخش رقابتی جشنواره فیلم مستنند «É Tudo Verdade» در کشور برزیل به نمایش گذاشته خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی مستند «É Tudo Verdade» (همه چیز حقیقت است) از رویدادهای مهم سینمایی مستند آمریکای لاتین است که امسال بیست و پنجمین دوره آن پس از یک وقفه به دلیل بحران جهانی کرونا از تاریخ ۲۳ سپتامبر تا ۴ اکتبر (۲ تا ۱۳ مهر) در شهر سائوپائولوی برزیل برگزار می شود.

مستند «آشو» به نمایندگی از سینمای ایران یکی از فیلم‌های بخش رقابتی آثار مستند کوتاه این رویداد سینمایی است.

جشنواره مستند É Tudo Verdade» امسال یکی از رویدادهای سینمایی مورد تائید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار است و برگزیدگان این جشنواره واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین مستند بلند و بهترین مستند کوتاه نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار خواهند شد.

«آشو» سال گذشته و در جشنواره مستند آمستردام (ایدفا) جایزه بهترین مستند بخش کودک و نوجوان را دریافت کرد. پیش و پس از آن نیز موفقیت‌هایی در برخی جشنواره های خارجی به دست آورده است.

این مستند کوتاه روایتگر زندگی چوپانی کودک به نام آشو است که در عین حال که سرگرم مراقب از گله است، سودای بازیگری و فیلم‌های هالیوودی را در سر دارد که پسرعمویش برایش آورده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند